Kıbledere Köyü Nerede? Orada Yaşanan Olaylar

  Özel Bilgiler    15 Kasım 2018
Yorum Yok

Hoşgeldiniz Korku Severler !

Bugün yepyeni bir konuyla karşınızdayım. Büyük ihtimal sizi buraya iten şey, Dabbe : Cin Çarpması filmi. Filmde bu köyden bahsetti, sizde Kıbledere Köyü Nerede? Kıbledere Köyü Gerçek Mi?, Kıbledere Köyünde Neler Yaşandı? vesaire soruları merak ediyorsunuz.

Kısa olarak Kıbledere köyünde olanlardan bahsetmek gerekirse, filmde Bilal Duran ve Remzi Karaduman adlı şahıslar define bulmak için bir cinnia (dişi cin) dan yardım alarak defineyi bulurlar. Daha sonra Dişi Cini (Sare)’yi gömmek isterler, ve Sareyi diri diri gömerler. Köylülere sussun diye para verirler. Bu olaydan sonra Bütün köy lanetlenir. Bilal Duran kızının doğduğu gün ölür. Remzi karaduman ise trafik kazasında hayatını kaybeder. Sareyi diri diri gömdükleri için Zuzula kabilesi Kübranın bedeninde Sareyi bakire olarak diriltmek için ele geçirir. Doktor Ebru Karaduman (Remzi Karadumanın Kızı) Faruk akat isimli hocanın dolandırıcı olduğunu kanıtlamak için Kübrayı düzeltmesini ister. Sonrasını zaten biliyorsunuz…

Sizler için araştırmamızı yaptık sonuç olarak karşımıza bunlar çıktı. Tabi olayın gerçek olup olmadığı tamamen size kalmış. Ancak gerçek olmuş olması gerçekten tüyler ürpertiyor. Ülkemizde böyle bir olay olması, yaşanacak olaylar için yol açıyor resmen. Oldukça korkutucu ve ürkütücü. Belki de filmden etkilendiğimizden dolayı bize çok korkunç geliyor olabilir bilemiyorum. Neyse konumuza dönelim. Bakalım bu köy nerdeymiş? 🙂

Kıbledere Köyü, tam olarak Stratonikea – Muğla/Yatağan ilçesinin 6-7km batısında yer almaktadır.

Fotoğraflar ;

Kıbledere Köyü

Evet fotoğraflar bunlar. Bu olayın tam olarak yaşanıp yaşanmadığı hakkında elimizde net bir bilgi yok. Genel olarak bakılırsa Kıbledere Köyü diye bir yer yok. İsmi değiştirilmiş olabilir. Sonuçta bir film… Ama ne olursa olsun gelmiş geçmiş en kaliteli korku filmlerinden bir tanesi olmaya aday.

Kısaca bahsetmek gerekirse, çoğu filmde bu tarz köyler, değişik isimler kullanılır ve gerçek olduğu söylenir. Bunu tam olarak anlamak mümkün değil. Bir film olarak baktığımızda her şey den önce filmin çok izlenmesi için söylenmiş olabilirler. İnkar edemeyeceğimiz bir olayda bu tarz olayların elbette bir yerlerde yaşanmış ve hala yaşanıyor olacağıdır.

Kişisel fikrimi söylemek gerekirse, o konunun gerçek olup olmadığını filme baktığınızda zaten anlayacaksınız, en azından ben anlıyorum. Filmin kalitesi, filmde ki olaylar bunu çok açık bir şekilde açıklamaya yetiyor.

Kıbledere köyü olsun olmasın, böyle bir olayın yaşanmış olabileceğini düşünüyorum. Bunu söylemekten çekinmiyorum Dabbe 4 : Cin çarpması şuana kadar yapılmış korku filmlerinin çoğundan kaliteli. Siccin serisini de izledim oldukça gelişiyor, git gide dozu arttırıyor ve kalite kokuyor. Bu gibi filmlerin ülkemizde çokça yapılması beni heyecanlandırıyor açıkçası. Umarım böyle filmler daha çok yapılır ve izleyiciyle buluşur… Merakla bekliyoruz. Zaten topu topu 2 kişi var kalite olarak… Umarım sektörü yalnız bırakmazlar ve devam ederler sağlıcakla…

Konuya eklememizi istediğiniz farklı bir bilginiz var ise, yorum olarak belirtiniz, ekleriz. Düşüncelerinizi yorum olarak yapmayı unutmayın iyi günler dilerim.

7429 okunma

Etiketler : , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

  Arama


  Kategoriler